fbpx

7 rzeczy, które warto ustalić z fotografem przed ślubem

29 listopada 2018

Gdy spotykam się z moimi klientami, zawsze… ale to zawsze pytam ich o kilka rzeczy. Nie chcę im zawracać głowy podczas dnia ślubu i wesela, bo przecież mają wtedy inne rzeczy na głowie, a ja, zajęty jestem fotografowaniem. Te pytania zwracają uwagę na kwestie, którymi trzeba się zająć.

1.Czy fotografuję przygotowania? – możemy ustalić, czy lepiej je zorganizować w domu czy też w miejscu ślubu cywilnego i wesela.

2. Przygotowujecie się w jednej lokacji? – wtedy trzeba ustalić godziny kiedy Pan, a kiedy Panna Młoda zaczyna przygotowania. Z reguły wpadam do Pana Młodego najpierw. Nie fotografuję całego procesu, a raczej jego ostatnie etapy – krawat, spinki do mankietów, ogólna atmosfera. Następnie jadę do Panny Młodej i tu zaczynam pracę od końcówki pracy wizażystki. Suknia, biżuteria, perfumy… śmiechy i zachwyty… wzruszenie.

3. Czy idziecie razem do ołtarza czy Pannę Młodą prowadzi ojciec, a Pan Młody czeka przy ołtarzu? – nie spieszcie się, ołtarz nie ucieknie, ładniej wygląda jak spokojnie spacerujecie do celu. Wszyscy mogą sobie Was obejrzeć, a fotograf napewno zrobi świetne zdjęcia, mimo tłumu rąk ze smartfonami i aparatami cioć i wujków 🙂

4. Czy dokumenty podpisujecie przed czy po ceremonii (a może w trakcie?) – większość Par chce mieć zdjęcia z podpisywania dokumentów. Jeśli ślub jest kościelny, przed ceremonią robię zdjęcia nadchodzących gości, ich rozmów, żartów etc.. Muszę wiedzieć, że w między czasie idę z Młodymi do zakrystii.

5. Czy życzenia są pod kościołem, czy już przy sali weselnej? – jeśli są pod kościołem czy USC wtedy zostaję i robię ogólne ujęcia, bardziej szczegółowe rodziny i najbliższych. Jeśli w sali – pędzę do samochodu, żeby zrobić dokumentację sali, przyjazd gości i grande finale – przyjazd Nowożeńców.

6. Czy podczas obiadu będą przemówienia? – to ładny zwyczaj, któremu często towarzyszy bardzo dużo wzruszenia – lubię.

7. Do jakiej muzyki będziecie tańczyć swój pierwszy taniec?  – chodzi mi o moje przygotowanie sprzętowe. Jeśli taniec będzie dynamiczny, lubię mieć przygotowaną lampę błyskową, jeśli jednak jest raczej wolny – wtedy staram się zachować klimat naturalnego światła.

Tak czy inaczej zawsze proszę o agendę dnia. Jeśli plan jest gęsty, zawsze mogę sobie podejrzeć na telefonie, co się kiedy wydarzy. Agenda jest dla mnie bardzo ważna. Zawsze muszę być dokładnie tam, gdzie coś się dzieje. Muszę wiedzieć, że nawet jeśli właśnie węszę coś ciekawego daleko od parkietu, zaraz muszę odpuścić bo zaraz będzie pierwszy taniec, na przykład taki jak na tym szwajcarskim weselu.

 

CHCESZ BYM FOTOGRAFOWAŁ NA WASZYM ŚLUBIE?

Leave a comment

Your email address will not be published.Field is required

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>