fbpx

Dlaczego fotografia ślubna?

28 listopada 2018

Dlaczego… Bo ciekawią mnie ludzie? Tak. Chyba to jest najważniejsze. Nigdy nie miałem na tyle odwagi, by być „fotografem ulicznym”. Podejść z aparatem do nieznajomego? Nie. To zupełnie nie mój rewir.

Fotografia ślubna daje mi możliwość robienia reportażu, a ponadto poznaję ciekawe historie rodzinne, ciekawe osobowości, to inspiruje. Zawsze byłem ciekaw ludzi. Opowieści, książki… również pracując jako fotograf ślubny można się wiele nauczyć.

Ponieważ życie mam intensywne doświadczyłem już sporo. Dobrych i złych rzeczy. To doświadczenie plus  doza wrażliwości, spostrzegawczości i refleksu daje mi świetne narzędzie do rozumienia ludzi. Zauważyłem, że zazwyczaj pary które do mnie przychodzą, jakoś energetycznie do mnie pasują. Zazwyczaj się rozumiemy i szybko przełamujemy lody. To jest bardzo miłe. Miłe jest, gdy nowo poznani ludzie obdarzają mnie zaufaniem… No i… jest to też odpowiedzialność. Dlatego wydaje mi się, że jestem tu na odpowiednim miejscu. Dwa aparaty i pierwsza kopia zapasowa już na weselu. Rano zdjęcia są już w trzech kopiach.

Od 2014 roku fotografuję dla Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Moja praca dla Mangghi zaczęła się reportażem z wizyty premierowej Japoni Akie Abe. Spodobało się. Moja praca spodobała się nawet mistrzowi Andrzejowi Wajdzie (fundatorowi Muzeum), który powiedział do mnie: „Cieszę się, że Pan z nami jest”. Tak. To daje energię i satysfakcję. Dlatego tak bardzo lubię pracować z moimi Parami. Nie przesadzam! Zerknij na któryś z moich ulubionych ślubów.

 

 

CHCESZ BYM FOTOGRAFOWAŁ NA WASZYM ŚLUBIE?

Leave a comment

Your email address will not be published.Field is required

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>